Archive for Listopad, 2008

III Turniej o Gigaczekoladę (wyniki)

sobota, Listopad 29th, 2008
III_gigaczekolada_29_11_2008_16.jpg

Już trzeci turniej za nami. Tym razem mieliśmy nawet katering (dzięki ci Bartku za wspaniały smalec, który tak starannie dla nas przygotowałeś). Ale dość gadania, tutaj znajdziecie zdjęcia i wyniki.

III Turniej o Gigaczekoladę

piątek, Listopad 21st, 2008

Zapraszamy wszem i wobec na trzecią edycję najpoważniejszego w historii polskiego łucznictwa tradycyjnego turnieju o Giga Czekoladę imienia Hipopotama Daniela. Turniej odbędzie się 29 listopada o godzinie 10:30 na torach Marymontu (Klub Sportowy Marymont ul.Potocka 2, Warszawa, zobacz mapę).

Tym razem, po raz pierwszy, mamy sponsora i jedna z nagród (prezentowana na powyższym zdjęciu) została ufundowana przez znanego w środowisku łuczniczym Norberta, pracującego w Łuksporcie. Dziękujemy i byle tak dalej.

Aby do turnieju przystąpić należy posiadać:

  1. łuk tradycyjny (najlepiej z cięciwą)
  2. strzały (mogą być drewniane, karbonowe, z nokami dowolnymi)
  3. 10 złotych wpisowego

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych i małej odporności na zimno hipopotamowej ekipy technicznej turniej będzie krótki i treściwy.

Międzynarodowe Konsorcjum do Spraw Organizacji Turniejów Imienia Hipopotama Daniela (MKSOTimHD) ustaliło następujące konkurencje:

  • odchody łucznicze – 3 serie, 1 strzała z 15 m, 2 z 20 m i 2 z 30 m
  • przychody łucznicze – 3 serie, 1 strzała z 30 m, 2 z 20 m i 2 z 15 m
  • strzelanie tyłem – 2 serie po 5 strzał z 25 m
  • strzelanie jak Allah przykazał – 5 serii po 5 strzał z 30 m
  • talerzyk deserowy – 3 serie po 5 strzał z 35 m

Strzelamy do tarcz o średnicy 40 cm z trzema kolorami. Punktujemy żółte = 5, czerwone = 4, niebieskie = 3. Talerzyk deserowy liczymy za 10 punktów.

Nagrody

Oczywiście nagroda główna to wypasiona czekolada renomowanej firmy Lindt, dodatkowo fundowana przez sponsora czekolada marki Thank you for flying SWISS, która zostanie przyznana za Kantosho, czyli ducha walki, oraz mosiężne grociki scytyjskie, dla 3 pierwszych miejsc.

Bardzo proszę o potwierdzenie przybycia wysyłając mail na adres kawainka@hipopotamstudio.pl.


Zbrojna wyprawa w obronie Helluborga

sobota, Listopad 15th, 2008
Helluborg_listopad_2008_05.JPG

In the grim darkness of the far past, there is only waaaaaaaar!

Więcej zdjęć tutaj.

Strzelanie na 150 kroków

wtorek, Listopad 11th, 2008
wisla_listopad_200812.jpg

W ramach świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości pojechaliśmy nad Wisłę strzelać na nieco większe odległości. Nasz mini turniej wygrał Grzesiek, który podzielił się z nami swoim zwycięskim torcikiem wedlowskim.

Tutaj znajdziecie resztę zdjęć.

Zrób to sam

wtorek, Listopad 11th, 2008

Otwieramy zakładkę „Zrób to sam”, gdzie będziemy umieszczać porady dla zaradnych łuczników. Na pierwszy ogień idzie mata łucznicza designed by Janek. Tutaj możecie przeczytać cały artykuł.

mata_lucznicza23.jpg