Archive for grudzień, 2008

Strzelanie na lenia (w HD)

niedziela, grudzień 28th, 2008

Jan z Tarchomina strzela leżąc. Pod koniec podnieśliśmy poprzeczkę i Janek musiał strzelać pod obstrzałem. Na szczęście dzięki naturalnej zbroi oraz niespotykanej wręcz szybkości udało mu się uniknąć niechybnej śmierci.

Strzelanie z zekiera (w HD)

niedziela, grudzień 28th, 2008

Panoramiczny Youtube w HD! Aby uczcić ten wielki krok dla ludzkości postanowiliśmy pokazać jak strzelamy z zekiera.

Wielkie Ucztowanie (wyniki)

sobota, grudzień 20th, 2008

IV_gigaczekolada_22.jpg Adam z grocimi zębami.

IV_gigaczekolada_23.jpg Wielcy wygrani tego turnieju. Rywale czy przyjaciele?

IV_gigaczekolada_24.jpg Radość Bartka – bezcenna.

Wielki Świąteczny Turniej dobiegł końca. Zapamiętamy go dzięki doskonałemu jedzeniu, prostym, łatwym i efektownym konkurencjom oraz wyjątkowej nieuczciwości sędziny, przez którą perfekcyjnie strzelający hipopotam wylądował na ostatnim miejscu.

Należy wspomnieć o dodatkowych nagrodach, które pojawiły się na turnieju dzięki hojności Maćka. Dla pierwszego miejsca przywieziona z Mongolii wódka Chinggis han, oraz herbata z żeń-szeniem. Dodatkowe czekolady niestety nie wiem kto fundował, proszę o wsparcie i fundatora przepraszam.

Tutaj znajdziecie zdjęcia i wyniki.

Wielkie Ucztowanie

niedziela, grudzień 14th, 2008
jurta.jpg

Z dnia na dzień okazuje się, że IV Turniej o Gigaczekoladę powinniśmy nazwać Wielkim Ucztowaniem. Dziś dowiedziałem się, że nie tylko Piotrek kończy 33 lata, ale (kilka dni później) Grzesiek (również 33). Chcieliśmy dać im w prezencie 33 punkty na starcie, ale okazało się, że również Jurek ma urodziny i kończy 51 lat, a 51 punktów dla Jurka na start to już mogło by być przegięcie :).

Co do jadłospisu, to wiem, że będzie bigos, żurek, śledzie, sałatka, jakieś rozgrzewające napoje (że herbatka oczywiście), tort urodzinowy i niezliczone inne smakołyki.

Ponownie zapraszam wszystkich fanów łucznictwa i łakomstwa.

IV Turniej o Gigaczekoladę

środa, grudzień 3rd, 2008
Mongolian Archer Demonstrating Bird Shooting Technique.jpg

Tym razem zaczniemy od ciekawostki. Powyżej zdjęcie mongolskiego łucznika prezentującego technikę strzelania do ptaków nad głową. Zdęcie wykonał Arthaud i Hebert-Stevens, a znalazłem je na blogu poświęconemu mongolskiej kulturze. Polecam.

A teraz do rzeczy. Ponieważ ostatnia sobota grudnia wypada 27, i pewnie wiele osób będzie pracowicie dojadało resztki z wigilijnego stołu, postanowiliśmy przenieść turniej na 20 grudnia. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:30 na torach Marymontu (Klub Sportowy Marymont ul.Potocka 2, Warszawa, zobacz mapę).

Tym razem jest to turniej wyjątkowy, bo świąteczny. Dlatego zamiast wpisowego każdy łucznik musi przynieść coś pysznego do jedzenia. Będziemy mieli stół, obrus, a może nawet świeczki. Oczywiście w przerwach pomiędzy jedzeniem będziemy sobie strzelać, więc warto również zabrać łuk tradycyjny oraz dowolne strzały.

Ponieważ na III listopadowym turnieju łucznikom tak doskonale szło strzelanie do białych krążków, grudniowy turniej nosi podtytuł krążkowe szaleństwo, a Międzynarodowe Konsorcjum do Spraw Organizacji Turniejów Imienia Hipopotama Daniela (MKSOTimHD) ustaliło następujące konkurencje:

TRZY KRĄŻKI
Na macie zostaną zawieszone trzy niewielkie krążki (żaden nie będzie na środku) strzelamy 3 serie po 5 strzał (po jednej z 20, 25 i 30 metrów), trzeba trafić którykolwiek krążek. Za trafienie przynajmniej jedną strzałą każdego z krążków dodatkowe bonusowe 15 punktów (razem minimum 30 punktów + ewentualne 10 za pozostałe dwie strzały).

PIĘĆ KRĄŻKÓW
Na macie zostanie zawieszone pięć krążków (jeden w środku, cztery w rogach maty), trzeba trafić jedną strzałą każdy krążek. Jeśli ktoś trafi dwa razy ten sam krążek, tylko jedno trafienie będzie liczone. Strzelamy 3 serie po pięć strzał (po jednej z 20, 25, 30 metrów). Za trafienie wszystkich pięciu krążków dodatkowo doliczamy bonusowe 15 punktów (czyli razem 40 punktów!).

ODCHODY KRĄŻKOWE
Na środku maty wisi jeden krążek. Strzelamy 5 strzał tyłem odchodząc od maty. Po jednej z 15, 20, 25, 30 i 35 metrów. I tak dwie serie.

DOCHODY KRĄŻKOWE
Jak wyżej tylko na odwrót.

KRĄŻEK TRADYCYJNY
Na środku maty wisi jeden krążek. Strzelamy 5 serii po 5 strzał z 30 metrów.

Razem 75 strzał.

Każde pełne trafienie (białe musi być naokoło strzały) liczymy jako 5 punktów.

Nagrody

Oczywiście nagroda główna to wypasiona czekolada renomowanej firmy Lindt, oraz mosiężne grociki scytyjskie, dla 3 pierwszych miejsc.

Bardzo proszę o potwierdzenie przybycia wysyłając mail na adres kawainka@hipopotamstudio.pl

Nie zapomnijcie o smakołykach.