Archive for Maj, 2009

Kolejny udany wyjazd

sobota, Maj 30th, 2009
lacha2009_03.jpg

Po raz kolejny pojechaliśmy strzelać na 150 metrów. Tym razem kołdra przeżyła, ale niech się nie cieszy, jeszcze ją przebijemy! Tutaj znajdziecie kilka zdjęć.

Bitwa Ogrodzieniec

środa, Maj 27th, 2009
ogrodzieniec_18.jpg ogrodzieniec_15.jpg

Janek zrobił kilka naprawdę udanych fotek z Ogrodzieńca. Gratuluję Janku, bardzo fajne. Wszystkie można obejrzeć tutaj.

IV Memoriał im. Mieczysława Nowakowskiego

wtorek, Maj 26th, 2009
Nowakowski_02.jpg

W maju, na torach warszawskiego Marymontu, odbędzie się już czwarta edycja turnieju łuczników sportowych im. Mieczysława Nowakowskiego, w ramach którego (tydzień później) odbędzie się również czwarty turniej łuczników tradycyjnych.

Wszyscy członkowie Czambulika zapraszają łuczników tradycyjnych w sobotę 6 czerwca o godzinie 10.00 na tory Marymontu (Klub Sportowy Marymont ul.Potocka 2, Warszawa, zobacz mapę).

Aby do turnieju przystąpić należy posiadać:

 1. łuk tradycyjny (bez wcięcia na strzałę, bez celowników, stabilizatorów itd)
 2. minimum 5 drewnianych strzał (mogą posiadać dowolne noki)
 3. 10 złotych wpisowego
 4. mile widziany (aczkolwiek nie obowiązkowy) strój historyczny (uczciwie uprzedzam, że cała orda czambulików będzie strzelać w swoich klubowych koszulkach, które są mało historyczne)

Konkurencje:

 1. 2 serie po 5 strzał z 20 m
 2. 2 serie po 5 strzał z 30 m
 3. 2 serie po 5 strzał z 40 m
 4. 2 serie po 5 strzał z 50 m
 5. 2 serie po 5 strzał z 60 m
 6. 2 serie po 5 strzał z 70 m
 7. 2 serie po 5 strzał tyłem z 30 m
 8. 2 serie po 5 strzał klęcząc z 30 m

Przerwa na małe co-nieco, posiłek wzmacniający ducha i ciało.

 1. 3 serie odchodów łuczniczych (jedna strzała z 20, 25, 30, 40 i 50 metrów)
 2. 3 serie przychodów łuczniczych strzelanych na zmianę z odchodami 🙂 (jedna seria przychodów jedna odchodów)
 3. 2 serie po 5 strzał do jelenia
 4. 2 serie po 5 strzał do niedźwiedzia
 5. 2 serie po 5 strzał do wilka
 6. 2 serie po 5 strzał do cietrzewia
 7. 2 serie po 5 strzał do indyka

Wszystkie zwierzęta to tarcze 2D, do których strzelamy z dystansu 30 metrów.

Zwierzęta punktujemy 10 punktów za pole witalne i potem kolejno 6 i 3 punkty. Pozostałe konkurencje strzelamy do tarcz o średnicy 80 cm i punktujemy je od 10 punktów za wewnętrzne żółte pole do 1 punktu za zewnętrzne białe pole.

Nagrody

Główna nagroda to 300 złotych do wydania w sklepie Łuksport. Dla drugiego zawodnika/zawodniczki słynna już Gigaczekolada – nagroda przyznawana w comiesięcznym Turnieju o Gigaczekoladę. Za miejsce trzecie 100000 złotych w wersji zmielonej. Ponad to zostaną dla pierwszych trzech miejsc przyznane groty scytyjskie odlane przez Grubera Gyulę oraz pamiątkowe statuetki ufundowane przez Łuksport.

Turniej poprowadzi i będzie sędziować urocza Natalia Baranowska.

Bardzo proszę o potwierdzenie przybycia wysyłając maila na adres kawainka@hipopotamstudio.pl.

Mieczysław Nowakowski zapisał się w historii polskiego łucznictwa jako trener wielu wybitnych zawodników. Pracował w warszawskich klubach Łączność, Marymont, Syrena. Pod jego okiem trenowali i osiągali sukcesy tacy zawodnicy jak Tomasz Leżański – olimpijczyk, uczestnik Igrzysk w Monachium, wielokrotny rekordzista Polski, zdobywca indywidualnie srebrnego medalu podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach w 2004 r. oraz zespołowo srebrnego medalu w 1996 podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Atlancie oraz Ewa Zalewska mistrzyni Polski z 1961 r. i Irena Ulatowska znakomite łuczniczki, kilkukrotne zdobywczynie zespołowego mistrzostwa Polski. W 1969 roku Irena Ulatowska zdobyła wraz z Marią Mączyńską i Hanną Brzezińską zespołowo trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w U.S.A.

Trener Nowakowski wiedział jak wykorzystać możliwości zawodników, jak pobudzić ich do ciężkiej nie zawsze przynoszącej szybkie efekty pracy. Był współtwórcą polskiej szkoły łuczniczej. Wypracował własne metody treningowe i zmienił myślenie o technice łuczniczej. Trenerzy i zawodnicy z całego świata uczyli się od Polaków nowego, mniej siłowego sposobu strzelania. Wiedział również, że w tej pracy istotna jest oprócz doskonałego wyszkolenia i pewności własnych umiejętności także pewność jaką daje precyzyjnie dostosowany do zawodnika sprzęt. Wprowadził wiele stosowanych do dziś udoskonaleń. Jego oryginalnym pomysłem było zastosowanie klikera i stabilizatora, które wymyślił i opracował próbując pomóc zawodnikom w perfekcyjnym dopracowaniu techniki łuczniczej. Udogodnienia te zaprezentowane po raz pierwszy na międzynarodowych zawodach natychmiast rozpowszechniły się wśród zawodników na całym świecie. Niechronione żadnym autorskim patentem wybitnie przyczyniły się do podniesienia wyników i udoskonalenia techniki łuczniczej. Warto pamiętać, że pomysł na pierwowzór dzisiejszych zaawansowanych technologicznie stabilizatorów narodził się w głowie polskiego trenera.

Już są!!!

wtorek, Maj 26th, 2009
koszulki.jpg

W końcu po wielu miesiącach negocjacji pojawiły się pierwsze, oficjalne czambulikowe koszulki! Pierwsza partia w ilości 30000 sztuk już prawie się rozeszła, ale zostało nam jeszcze kilka egzemplarzy. Z przodu strzelający z łuku Tatar lub ornament, a z tyłu adres strony.

6 czerwca na turnieju im. Mieczysława Nowakowskiego, wszystkie czambuliki będą umundurowane.
Hip! hip! Uraaaaaaaaaaaaa!

Poprawka do Turnieju na 150 metrów

niedziela, Maj 24th, 2009

info

Turniej na 150 metów

środa, Maj 20th, 2009
wisla_listopad_200807.jpg

Wszyscy pamiętamy nasz ostatni miniturniej na 150 metrów (jeśli ktoś nie pamięta zapraszam tutaj). Postanowiliśmy zrobić powtórkę z rozrywki. Zapraszamy wszystkich w sobotę 30 maja. Zbiórka o godzinie 9:30 na Marymoncie. Potem jedziemy za Jurkiem, bo tylko on wie jak dojechać 🙂

Znowu zrobimy sobie mini turniej, a potem postrzelamy na odległość. Zapraszam.

P.S. To białe w oddali to nasz cel – kołdra z Ikei.

Mongolski filmik

poniedziałek, Maj 18th, 2009

W kooperacji Roman & Janek powstał filmik dokumentujący nasze marymonckie spotkanie kultur.

Mongolscy łucznicy na Marymoncie

sobota, Maj 16th, 2009
mongoly_02.jpg

W środę, na naszym mongolskim treningu, strzelaliśmy z dystansu 50 metrów do ustawionych w rodzaj płaskiej piramidki wielbłądzich klocków. Jak zwykle wrzucam małą dokumentację zdjęciową (większość fotek zrobił Roman). Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że nasi przyjaciele z Mongolii zostali honorowymi członkami Czambulika, co świętowaliśmy na starówce opowiadając historie o bohaterskich fiordingach. Jakby ktoś nie wiedział co to Fiording, to podaję link do Wikipedii.

Zdjęcia Romka

poniedziałek, Maj 11th, 2009
3D_maj_45.jpg

Dorzuciłem zdjęcia Romka z niedzielnego 3D. Znajdziecie je tutaj.

A tutaj znajdziedzie zdjęcia, które zrobiła Agnieszka (grupa, w której był Piotrek, Bartek i Jurek).

Majowe 3D na Siekierkach

niedziela, Maj 10th, 2009
3D_maj_09.jpg 3D_maj_05.jpg

Na dzisiejszym 3D honor Czambulików obronił Piotrek z Bartkiem. Patrząc na powyższe zdjęcie, chciałbym zgłosić postulat, aby Bartkowi zawsze coś wręczać. Zobaczcie jak uroczo wygląda 😛

W imieniu całej grupy chciałbym podziękować za naprawdę świetną zabawę. Co prawda hipopotam nie umie strzelać w dół ani w górę, ale obiecuje poprawę. Myślę, że od dziś Czambulik będzie stałym gościem na Siekierkowskich turniejach.

Tutaj możecie zobaczyć dosłownie kilka fotek. Jutro dorzucę zdjęcia Romka.

Prawdziwi mongolscy łucznicy na Marymoncie!

piątek, Maj 8th, 2009
mongol.jpg

Uwaga, uwaga! W środę, 13 maja, zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego treningu, w którym wezmą udział nasi przyjaciele po fachu, którzy przyjechali prosto z Mongolii. Trochę postrzelamy, zrobimy sobie zdjęcia, a potem zaprezentujemy legendarną, polską gościnność.

I jeszcze kilka zdjęć

wtorek, Maj 5th, 2009
byczyna_2009_150.jpg

Ponad setka nowych obrazków do obejrzenia tutaj 🙂

Byczyna 2009

niedziela, Maj 3rd, 2009
byczyna_2009_02.jpg

Kolejny udany najazd tatarski drużyny Czambulika. Możemy oficjalnie ogłosić, że nasza orda została powiększona. Od dziś Anna Szadkowska i Piotrek Gonet mogą spać w naszej jurcie.

Tutaj znajdziecie pierwsze zdjęcia.