Archive for lipiec, 2009

Kolejne sukcesy!

środa, lipiec 29th, 2009
3D_ipiec2009_14

W ostatni weekend reprezentacja Czambulika pojechała na dwa turnieje. Jeden to turniej w Malborku, a drugi to Puchar Polski w 3D. W Malborku Adam Radziun zajął 3 miejsce. Na 3D Jurek Jackowski w swojej kategorii (łuk prymitywny i do strzelania z konia) wywalczył złoto, Piotrek Gonet w swojej kategorii (łuki tradycyjne Longbow) zdobył srebro, Bartek Kolasiński (łuk prymitywny i do strzelania z konia) zajął miejsce piąte, w Mistrzostwach w pojedynku łuczniczym miejsce trzecie i czwarte miejsce w II Grand Prix Wielkopolski i Kujaw.

Tutaj możecie zobaczyć kilka fotek z 3D, a tutaj kilka fotek z Malborka.

3D Grzybobranie Hutki-Kanki 19.07.2009

środa, lipiec 22nd, 2009
Grzybobranie2009_01.jpg

Reprezentacja Czambulika pojechała strzelać do grzybów, serów, papryki, chleba, papieru toaletowego i wielu innych typowych tarczowych elementów. Chłopaki mówią, że było super i wystarczy spojrzeć na Bartka, żeby zrozumieć, że nie kłamią.

Reszta fotek tutaj.

X Turniej o Gigaczekoladę | wyniki

sobota, lipiec 18th, 2009
X_gigaczekolada.jpg

Powiedzmy to wprost: TVNu nie było. A szkoda bo można było filmować pół nagich, perfekcyjnie zbudowanych atletów, którzy niczym bogowie olimpu, nasmarowani olejkiem zwinności, strzelali z łuków nie chybiając celu. Myślę, że to zdanie doskonale podsumowuje dziesiąty, jubileuszowy turniej o Gigaczekoladę.

Należy również podkreślić, że Maciek po raz kolejny ufundował nagrodę za drugie miejsce w wysokości 1000 ¥. Dziękujemy.

Dokładne wyniki znajdziecie tutaj.

Czambulikowe ISO

środa, lipiec 15th, 2009

Po kilku bardzo nieudanych turniejach tego sezonu wielu z nas wracało do domu z niesmakiem. Poświęcamy weekend, jedziemy 100-300 kilometrów, aby postrzelać z innymi łucznikami, dojeżdżamy na miejsce i okazuje się, że przez cały dzień mamy okazję wystrzelić kilka strzał. Zmęczeni i sfrustrowani wracamy do domu żałując, że nie pojechaliśmy postrzelać na Marymont.

Każdy kto tego doświadczył, wie że to nic przyjemnego. Dlatego Bartek wpadł na pomysł spisania naszych czambulikowych standardów turniejowych. Jaki powinien być dobry turniej, dobry czyli taki na którym możemy dużo i bezpiecznie postrzelać, na którym możemy się dobrze bawić i czerpać radość z łukowania.

Tutaj znajdziecie nasz przepis na turniej. Zapraszam do komentowania.

Nidzica spalona! czyli zwycięski turniej łuczniczy!

poniedziałek, lipiec 13th, 2009
nidzica2009_16.jpg

Jak widać na zdjęciu kolejne zwycięstwo w rękach Czambulika. O ironio Grzesiek, który od początku tak bardzo był „przekonany” do naszej klubowej nazwy, teraz stał się prawdziwym Czambulikiem. Brawo!

A tak wyglądał X Turniej Rycerski o Buzdygan Wielkiego Mistrza Winrycha von Kniprode na Zamku w Nidzicy od strony skromnych łuczników. Trzeba podkreślić, że był to turniej kondycyjny. Zwycięstwo Grześka nie byłoby możliwe bez długotrwałych wcześniejszych przygotowań. Ciała zawodników musiały graniczyć z boską doskonałością aby sprostać wymaganiom organizatorów. Oto konkurencje i dokładna ilość wystrzelonych strzał:

  1. eliminacje (dystans ok 18 m) 3 strzały
  2. druga seria (ok 25 m) 3 strzały
  3. finał 3 strzały

Te dziewięć strzał wystarczyło aby wskazać zwycięzcę. Dziewięć precyzyjnie wymierzonych, morderczych pocisków opuściło cięciwę Grześka kierując swoje świetliste groty prosto do słomianego celu.
Dziewięć, by wszystkimi rządzić, dziewięć by wszystkie połączyć,
DZIEWIĘĆ, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać.

Tutaj jeszcze kilka fotek.

X Turniej o Gigaczekoladę

sobota, lipiec 11th, 2009
14.jpg

(ten z lewej nawet trochę wygląda jak Roman)

Ze względu na liczne turnieje i wyjazdy lipcowa Gigaczekolada odbędzie się 18 lipca. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na 9:30 na tory Marymontu (Klub Sportowy Marymont ul.Potocka 2, Warszawa, zobacz mapę).

Aby do turnieju przystąpić należy posiadać:

  1. łuk tradycyjny
  2. strzały (mogą być drewniane, karbonowe, z nokami dowolnymi)
  3. 10 złotych wpisowego

Ponieważ poprzedni turniej wygrał Jurek komitet organizacyjny pod przewodnictwem Hipopotama postanowił (w ramach uznania) wprowadzić ulubione konkurencje naszego mistrza. Mamy nadzieję Jurku, że Twój kciuk wytrzyma 100 strzał. Wszyscy na to szczerze liczymy :).

6 serii po 5 strzał do małych zwierząt (jeszcze nie wiem jakich, niech to będzie niespodzianką) z odległości 20 metrów

6 serii po 5 strzał do dużych zwierząt z odległości 40 metrów

2 serie po 5 strzał z 30 metrów do talerzyków

2 serie po 5 strzał z 20 metrów do talerzyków

2 serie po 5 strzał z 30 metrów tyłem do talerzyków

2 serie po 5 strzał z 30 metrów klęcząc do talerzyków

Zwierzątka to oczywiście tarcze 2D punktowane 10,5,3. Talerzyki to już znane wszystkim tekturowe krążki punktowane po 10 za każde trafienie.

Nagrody

Nagroda główna to wypasiona czekolada renomowanej firmy Lindt, oraz mosiężne groty scytyjskie odlane przez GRUBERA GYULĘ, dla 3 pierwszych miejsc.

Bardzo proszę o potwierdzenie przybycia wysyłając mail na adres hipodaniel@gmail.com

IX Turniej o Gigaczekoladę – wyniki

sobota, lipiec 4th, 2009
IX_gigaczekolada_10.jpg

Oto zwycięzcy dzisiejszego turnieju. Jurek nie dał szans koleżankom i kolegom niszcząc w pierwszej konkurencji, jednym strzałem symbol szczęścia każdego dziecka. Tylko on był tak bezwzględny i okrutny. Pozostali zawodnicy przedłożyli szczęście dzieci na całym świecie ponad własne turniejowe korzyści.

Mnie, jako organizatora cieszy, że sprawdziły się karteczki z punktami, bo to oznacza, że nie będę musiał już nikogo męczyć o sędziowanie.

Tutaj znajdziecie jeszcze kilka zdjęć i dokładne wyniki.