Archive for marzec, 2011

Turniej Łucznictwa Tradycyjnego na Forcie Włochy już za nami.

środa, marzec 30th, 2011

DSCF8627

W imprezie uczestniczyło 35 łuczników, którzy przy pięknej pogodzie oddawali się swojej pasji.

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć tutaj.

Impreza rozpoczęła się od podziału na grupy, które o 11.30 wyruszyły w teren aby po 5ciu godzinach zakończyć strzelanie. Dzięki doskonałemu ukształtowaniu terenu Fort Włochy spełnił wszystkie łucznicze oczekiwania. Ścieżka 3D biegła fosami oraz górą fortu, natomiast w środku rozstawione zostały tarcze gdzie odbywała się druga konkurencja.

Dzięki gościnności Fundacji Ochrony Zabytków Techniki Wojskowej, która przygotowała dla uczestników ognisko, udostępniła teren oraz salę do pokazu zdjęć, panowała świetna atmosfera.

Dla wielu była to okazja do spotkania po raz pierwszy w tym sezonie, dlatego śmiechom i rozmowom nie było końca. Kilku łuczników przyjechało z małymi dziećmi które miały świetną zabawę wśród zabytkowych pojazdów.

Relacja i pokaz zdjęć z First Colorful Arrow Cup, turnieju łucznictwa tybetańskiego w Chinach, zakończył dzień pełen wrażeń.

Licznie przybyłym uczestnikom i widzom serdecznie dziękujemy, miejmy nadzieję że wiosenne spotkania łucznicze na Forcie staną się regułą.

 

Rozpoczęcie sezonu

niedziela, marzec 20th, 2011

Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego zaprasza na zawody organizowane w Warszawie na Forcie Włochy 27 III (niedziela).
Dzięki uprzejmości Fundacji Ochrony Zabytków Techniki Wojskowej będzie płonąć ognisko, będą kiełbaski i można będzie obejrzeć kilkanaście pojazdów militarnych.
Po rozdaniu nagród w pomieszczeniach Fortu odbędzie się pokaz zdjęć z turnieju w Chinach wraz z opowieściami o łucznictwie w Tybecie.
Zatem dzień zapowiada się ciekawie.
Start o godzinie 11tej.

Zawody składają się z dwóch części (termin roboczy: zawody hybrydowe 🙂
Do godziny 11tej organizatorzy przygotowują trasę, dlatego swobodnie można przyjechać chwilę wcześniej, aby się zarejestrować i rozgrzać.

Strzelanie rozpoczynamy nie później niż 11.15
Zawodników dzielimy na grupy i ruszamy.
Część tarczowa to 5 celów i 5 stanowisk. Z każdego stanowiska oddajemy serię 5ciu strzałów do 5ciu celów. Razem 25 strzałów, każdy pod innym katem i na inną odległość. Stanowiska przechodzimy grupami, ale ze względu na fakt, że na tym torze przebywać na raz może tylko jedna grupa, część tarczową rozgrywamy symultanicznie z częścią 3D.

Część 3D to trasa składająca się z 14 zwierzaków w klasycznym układzie, na której zrobimy dwa okrążenia, razem 28 strzałów.

Miejscem akcji jest fort Włochy – www.fortwlochy.pl , zachęcam do obejrzenia galerii.

Zawodnicy dostaną przydziałową kiełbasę i chleb, będzie gorąca herbata lub kawa, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zabrać ze sobą frykasy oraz własne napoje 🙂
W samej fundacji jest toaleta, płonie kominek, więc jest gdzie się ogrzać i usiąść na kanapie.

Dla urozmaicenia i ku uciesze do dyspozycji będzie także cel ruchomy. Kto nie trafi ten trąba.

Zatem serdecznie zapraszamy i przepraszamy za tak późne powiadomienie.